01.11.20210
Layout XCO Vrhovčak Kids
BBK Krpelj u suradnji sa BBK Šišmiš Samobor organizira XCO (Cross-Country Olympic) rekreativnu zimsku ligu koja se sastoji od 3. kola.
Održavat će Liga će se održavati vikendom, odnosno zadnje nedjelje u listopadu te prve dvije nedjelje u studenom.
U sklopu lige održati će se i utrka za najmlađe, odnosno “Kids race” za uzraste od 7-13 godina.
Dana 31. listopada 2021 je završeno 1. kolo “XCO Vrhovčak” zimske lige.
Iako je bilo prohladno i na brijegu nas je dočekala gusta magla skupilo se ponešto hrabrih vozača koji su odlično i odlučno odradili 3 kruga.
Nastupio je 21 vozač od čega ih je 19 kompletiralo stazu odnosno završilo cijelu utrku. Bilo je tu nešto bušenja guma i tehničkih poteškoća no na sreću nije bilo padova i ozlijeda što je najbitnije.
Prvo mjesto osvojio je Josip Domjančić, drugi je bio Luka Čanak dok je treće mjesto zauzeo Domagoj Kovač.
Na dječjoj utrci, odnosno “KIDS RACE” nastupilo je troje najmlađih natjecatelja gdje je najbrži bio Jan Horvat koji je odvozio 11 krugova, drugi je bio Šimun Kvasina s odvoženih 10 krugova dok je najmlađi Ian Novak odvozio 7 krugova.
Drugo kolo vozi se slijedeću nedjelju u 10:00 ukoliko vremenske prilike to dopuste.
Zahvaljujemo svima koji su došli te svim volonterima koji su se pobrinuli da sve prođe u najboljem redu.
Slike i video te ukupni poredak sa prvog kola biti će objavljeni uskoro…